Anasayfa

 Tanıtım

 Fotoğraflar

 Haberler

 Forum

 Linkler

 Ulaşım

 Emlak

 Telefon Rehberi

 E-Mail

 

PENDİK-AYDOS
 
Yüzyıllar ilerliyor, teknoloji gelişiyor!.. İnsanlar; mimari özellikleri ne olursa olsun her zaman en güvenilir konutları tercih ediyor.

 

Pendik-Aydos Evleri KİPTAŞ bünyesinde uygulamaya konulan 14’üncü projedir.
Kadıköy merkezine 30 km. uzaklıkta yer alan konutlara yerleşecekleri, yeni bir hayat tarzı bekliyor.


Çevresindeki doğayla uyumu dikkate alınarak tasarlanan; Pendik-Aydos Evleri'nde 1000 daire 271 villa olmak üzere 1,271 konut yer alıyor.

İstanbul gibi hızla gelişmekte olan şehirlerde çağdaş standartlara uygun konutlara çok az rastlanmaktadır. İstanbul Büyükşehir Belediyesi kuruluşu KİPTAŞ, İstanbul’un gelişmesine katkıda bulunmanın yanı sıra artan konut açığını ve talebi dikkate alarak İstanbullular’ın hak ettikleri yaşam standardına ulaşmalarını sağlamak amacıyla gerçekleştirdiği her projesinde sosyal tesisleri, çocuk parkları, cami, ticaret merkezleri inşa etmektedir.

KİPTAŞ, Pendik-Aydos Evleri projelendirirken sitenin hemen karşısında yer alan Aydos ormanıyla bir bütünlük oluşturmasına özen göstermiştir. Sakin ve huzurlu bir ortamda doğayla uyumlu modern bir yaşam tarzı sunan Pendik-Aydos Evlerine, E-5 üzerinden Kurtköy-Sultanbeyli yolu ile ulaşılabileceği gibi, E-6 üzerinden Kurtköy çıkışından da ulaşılmaktadır. Pendik-Aydos Evleri, Pendik Kurtköy’de yapılan Sabiha Gökçen Havaalanı’na ise 7 km. uzaklıktadır.


Pendik-Aydos Evleri’nin yakınında Anadolu yakasının en önemli yerleşim birimleri bulunmaktadır. Sabancı Üniversitesi, TEM otoban bağlantı yolu ve Aydos ormanı bunlardan birkaçıdır. Pendik-Aydos Evleri farklı tipte tasarlanan villa ve çeşitli metrekarelerdeki blokların yeraldığı bir projedir.

Ahşap villalarda tavan-çatı-taşıyıcı ve krişleri tamamen ahşap olup yeni bin yılın malzemesi OSB ile kaplanmaktadır. Ahşap parçacıklarının her türlü koşullara dayanıklı hale getirilmesi ile fabrikada oluşturulan OSB plakalar, iç yüzeyde üzerlerine alçıpan kaplanarak yangın ve sese karşı izolasyon sağlamakta ve boyaya hazır duvar yüzeyi oluşturmaktadır. Dış cephede ise tercihe göre betonarme görünümlü mantolama ya da ahşap yalı baskı yöntemleri uygulanmaktadır. Alman mimari tarzında dubleks ve iç galerili çözümde ise amaç, görsel zenginliği artırarak yeni bir yaşam anlayışını sizlere sunmaktadır.

Mimari estetiği ve kısa süreli montajı ile yeni bir konut anlayışını ahşap villa ile gösteren KİPTAŞ sağlıklı, sağlam ve estetik çözümler sunuyor.

Eski Türk mimarisinin günümüz koşullarına göre yorumlandığı “Türk Evi” projesi, ferah alanlarda, sağlıklı bir yaşam sunmaktadır.Arazi konumuna ve kendi iç çözümlerine göre her koşula uyum sağlayacak tarzda alternatif çözümler üreten villalarımız eskiye özlem duyduğunuz cumbaları hayata geçirmektedir.


Radye temel üzerine tamamı ahşap konstrüksiyon olarak imalatı yapılan villada zemin kat betonarme, üst katlar ahşap ya da arazi konumuna göre bodrum katlı seçenekleri ile organik dağılım göstererek doğal ortamlar sunmaktadır.

Geleneksel dokunun devamı niteliğinde günümüzün modern koşulları ile kültürümüzün birleştiği yaşam tarzını ahşabın sıcaklığı ile sunan “Türk Evi” kendine özgü Osmanlı mimarisini yansıtmaktadır.

Bir ritmi, komşuluk ilişkisini ve nizamı oluşturan sıralı villalar 331 m2 tripleks ve 215 m2 dubleksler halinde planlanmıştır. Betonarme sistemle inşası yapılan villalar her bölgede projeye yön verecek şekilde tasarlanmıştır.

Geçmişin izlerini hafif bir dokunuşla günümüze yansıtan tripleks müstakil villamız klasik tarz sevenlere hitap etmektedir. Tercihe göre betonarme veya çelik olarak imalatı yapılan villalar tüm ihtiyaçları karşılayabilecek şekilde projelendirilmiştir.

İkiz villamız üç cepheli ve yalnız iki aileye özel bir şekilde tasarlanarak tek bir bütün şeklinde sunulmuştur.


Betonarme sistemle yapılan villa 332 m2 olup sıralı villalardan sonra komşuluğu simgeleyen tarzda yapılan alternatif villamızdır.

İkiz Dubleks Villalar bölge bazında sıralı villalarla beraber çeşitlilik sağlayarak, dubleks olması ile de zengin bir silüet oluşturmaktadır.

Mimari tasarımı ve alternatif ödeme seçenekleri ile yeni bir yaşam tarzı sunan Pendik-Aydos Evlerinde yer alan bloklar 8 katlı olarak planlanmıştır. 87 m2, 112 m2, 126 m2 ve 141 m2’lik farklı seçeneklerde 7-8 kattan oluşan konutlar arazi zemin etüdleri yapılarak tünel kalıp sistemi ile radye temel üzerine inşaa edilmiştir.
 

 Tasarım HUSONET Bilişim Hizmetleri